Rodinné vinařství

Krejčiřík

Velké Pavlovice

Rodinné vinařství Krejčiřík (Radek a Petra), vinařská oblast Morava, podoblast velkopavlovická, vinařská obec Velké Pavlovice, je malá dynamicky se rozvíjející firma, která navázala na dlouholetou rodinnou tradici výroby vína. Je klasickým příkladem přechodu tradic z generace na generaci. Radek Krejčiřík vyrábí své vlastní víno od patnácti let, profesí vinař není, ale své první zkušenosti získával již v dětství od rodičů. Od roku 2000 vyráběl víno hlavně pro své přátele, ale postupně se začal zaměřovat na kvalitu, lahvovat a rozšiřovat výrobní kapacity. Vinařství používá hrozny z vlastních a pronajatých vinohradů v tratích Staré hory a Súdný, část surovin má také od rodinných příslušníků. Plocha původních rodinných vinohradů se postupně mírně zvětšuje.

Krejčík

Ryzlink Vlašský

Suché

Suché bílé víno

Víno světle žluté barvy, jemně zelenkavé. Vůně příjemná květinová, s tóny zeleného jablka. V chuti ovocné s osvěžující kyselinkou.

Krejčík

Müller Thurgau

Suché

Suché bílé  víno

Citrusová vůně s jemným tónem bylinek nadchne každého milovníka suchých vín. Chuť vína je svěží, ovocná, lehká s příjemnou kyselinkou.

Krejčík

Neuburské

Polosuché

Polosuché bílé  víno

Víno s tradicí a charakterem. Mírně kořenitá chuť s jemně muškátovou vůní. U zralejších vín nabízí aroma smetany a bobulovitého ovoce.

 

Krejčík

Ryzlink Rýnský

Suché

Suché bílé víno

Typická kyselinka ryzlinku dává vínu dominantní energii vína. Plné svěží a ovocné víno s jemnými tóny lipového květu.

Krejčík

Veltlínské Zelené

Polosuché

Polosuché bílé  víno

Víno plné chuti  s typickým charakterem veltlínu, s nádechem zeleného pepře. Žlutozlatavá barva je důkazem dobré vyzrálosti hroznů ze staré révy. Vůně příjemně ovocná zabarvená do bylin a koření.

 

Krejčík

André Rosé

Polosladké

Polosladké růžové  víno

Víno se sametově růžovou barvou. Aroma s tóny lesního ovoce. Příjemná, svěží,  ovocná chuť podpořená vyšší kyselinkou pro příjemné osvěžení.

Krejčík

Frankovka Rosé

Polosuché

Polosuché růžové víno

Ovocná a svěží chuť jahod, malin a lesních borůvek. Lososový odstín růžové barvy. Víno svěží s vyšším zbytkovým cukrem.

Krejčík

Cuvée Krejčířík

Suché

Suché červené víno

Směs vín těch nejkvalitnějších odrůd z Velkých Pavlovic osloví kombinací sušených švestek a lesních plodů. Při delším zrání v lahvi s nádechem hořké čokolády.

Krejčík

André

Suché

Suché červené víno

Intenzivní granátově červené, vůně je odrůdová, plností připomíná jižní typy vín. Chuť může být u mladých vín výrazně kyselá a hrubá, vyzrálé víno je plné, aromatické s tříslovinou.

Krejčík

Cabernet Moravia

Suché

Suché červené víno

Čisté cabernetové tóny, vůně a chutě připomínající černý rybíz  s borůvkou. Chuť plná, dominující, při delším ležení vína vyzrálá s nádechem hořké čokolády.

Ing. Ladislav Milfort

Mobil: 724 00 36 58

Ing. Ivo Hanusek

Mobil: 777 27 45 27

Napište nám

8 + 1 =

Před odesláním zprávy prosím vyplňte součet obou čísel (je to ochrana proti spamu).