724 00 36 58 nebo 777 27 45 27 obchod@dobrevinko.cz

Rodinné vinařství

Krejčiřík

Velké Pavlovice

Rodinné vinařství Krejčiřík (Radek a Petra), vinařská oblast Morava, podoblast velkopavlovická, vinařská obec Velké Pavlovice, je malá dynamicky se rozvíjející firma, která navázala na dlouholetou rodinnou tradici výroby vína. Je klasickým příkladem přechodu tradic z generace na generaci. Radek Krejčiřík vyrábí své vlastní víno od patnácti let, profesí vinař není, ale své první zkušenosti získával již v dětství od rodičů. Od roku 2000 vyráběl víno hlavně pro své přátele, ale postupně se začal zaměřovat na kvalitu, lahvovat a rozšiřovat výrobní kapacity. Vinařství používá hrozny z vlastních a pronajatých vinohradů v tratích Staré hory a Súdný, část surovin má také od rodinných příslušníků. Plocha původních rodinných vinohradů se postupně mírně zvětšuje.

Ryzlink Vlašský

Suché

Suché bílé víno

Víno světle žluté barvy, jemně zelenkavé. Vůně příjemná květinová, s tóny zeleného jablka. V chuti ovocné s osvěžující kyselinkou.

Müller Thurgau

Suché

Suché bílé  víno

Citrusová vůně s jemným tónem bylinek nadchne každého milovníka suchých vín. Chuť vína je svěží, ovocná, lehká s příjemnou kyselinkou.

Neuburské

Polosuché

Polosuché bílé  víno

Víno s tradicí a charakterem. Mírně kořenitá chuť s jemně muškátovou vůní. U zralejších vín nabízí aroma smetany a bobulovitého ovoce.

 

Ryzlink Rýnský

Suché

Suché bílé víno

Typická kyselinka ryzlinku dává vínu dominantní energii vína. Plné svěží a ovocné víno s jemnými tóny lipového květu.

Veltlínské Zelené

Polosuché

Polosuché bílé  víno

Víno plné chuti  s typickým charakterem veltlínu, s nádechem zeleného pepře. Žlutozlatavá barva je důkazem dobré vyzrálosti hroznů ze staré révy. Vůně příjemně ovocná zabarvená do bylin a koření.

 

André Rosé

Polosladké

Polosladké růžové  víno

Víno se sametově růžovou barvou. Aroma s tóny lesního ovoce. Příjemná, svěží,  ovocná chuť podpořená vyšší kyselinkou pro příjemné osvěžení.

Frankovka Rosé

Polosuché

Polosuché růžové víno

Ovocná a svěží chuť jahod, malin a lesních borůvek. Lososový odstín růžové barvy. Víno svěží s vyšším zbytkovým cukrem.

Cuvée Krejčířík

Suché

Suché červené víno

Směs vín těch nejkvalitnějších odrůd z Velkých Pavlovic osloví kombinací sušených švestek a lesních plodů. Při delším zrání v lahvi s nádechem hořké čokolády.

André

Suché

Suché červené víno

Intenzivní granátově červené, vůně je odrůdová, plností připomíná jižní typy vín. Chuť může být u mladých vín výrazně kyselá a hrubá, vyzrálé víno je plné, aromatické s tříslovinou.

Cabernet Moravia

Suché

Suché červené víno

Čisté cabernetové tóny, vůně a chutě připomínající černý rybíz  s borůvkou. Chuť plná, dominující, při delším ležení vína vyzrálá s nádechem hořké čokolády.

Ing. Ladislav Milfort

Mobil: 724 00 36 58

Ing. Ivo Hanusek

Mobil: 777 27 45 27

Napište nám

12 + 7 =

Před odesláním zprávy prosím vyplňte součet obou čísel (je to ochrana proti spamu).