724 00 36 58 nebo 777 27 45 27 obchod@dobrevinko.cz

Nabídka SLOVINSKÝCH vinařství

 

Vinařství VINAKOPER

Jeden tisíc let tradice v enologii a vinařství ve slovinské Istrii je především povinností, kterou dlužíme našim předkům. Z generace na generaci žijí lidé na Istrii úzce spojeni s půdou. Vytvořili vzácné dědictví vinařské kultury. Vinakoper se snaží respektovat toto dědictví a dále ho obohatit. Příběh vývoje vína Refosco a Malvasia byl úspěšný, jak pro Vinakoper, tak pro celý vinařský region slovinské Istrie, která je nazývána oblastí Refosco, neboť nese název tohoto typického rubínového vína.

Množství místních a mezinárodních ocenění, která vinařství Vinakoper nedávno získalo, dokazují, že námi zvolená cesta byla správná. Po 70. letech péče a udržování tradice je vinařství Vinakoper symbolem příběhu o úspěchu a kvalitě. Vinařství bylo oceněno cenou Best Buy, která jej podpořila, jako výrobce vína s nejlepším poměrem kvality k ceně ve Slovinsku a nejsilnějším producentem červených vín.

Istrie má své kouzlo, svou atmosféru a vyznačuje se četnými krásami, které byly vynikajícím způsobem zachyceny v souladu s barvou, chutí a vůní vín Vinakoper. Nechť jsou hrdostí na mnoho dalších let!

 

Vinařství VINAKOPER

Jeden tisíc let tradice v enologii a vinařství ve slovinské Istrii je především povinností, které dlužíme našim předkům. Z generace na generaci žijí lidé na Istrii úzce spojeni s půdou. Vytvořili vzácné dědictví vinařské kultury. Vinakoper se snaží respektovat toto dědictví a dále ho obohatit. Příběh vývoje vína Refosco a Malvasia byl úspěšný, jak pro Vinakoper, tak pro celý vinařský region slovinské Istrie, která je nazývána oblastí Refosco, neboť nese název tohoto typického rubínového vína.

Množství místních a mezinárodních ocenění, která vinařství Vinakoper nedávno získalo, dokazují, že jsme zvolená cesta byla správná. Po 70. letech péče a udržování tradice je vinařství Vinakoper symbolem příběhu o úspěchu a kvalitě. Vinařství bylo oceněno cenou Best Buy, která jej podpořila, jako výrobce vína s nejlepším poměrem kvality k ceně ve Slovinsku a nejsilnějším producentem červených vín.

Istrie má své kouzlo, svou atmosféru a vyznačuje se četnými krásami, které byly vynikajícím způsobem zachyceny v souladu s barvou, chutí a vůní vín Vinakoper. Nechť jsou hrdostí na mnoho dalších let!

Vinařství VINAKOPER

Istrie má své kouzlo, své pocity a mnoho krás, které jsou vyjádřeny ve vínech Vinakoper.
 

Vinařství VINAKOPER

Istrie má své kouzlo, své pocity a mnoho krás, které jsou vyjádřeny ve vínech Vinakoper.
 

Capris Rulandské šedé

Suché – 0,75 l

Sklizeň: ruční, začátek září
Potenciál zrání: 3 roky
Barva: zlatá, měděné odstíny
Vůně: meruňka, meloun, hruška, rohovník
Chuť: Bohatá chuť – hruška, tropické ovoce, citrus, máslová dochuť.

Capris Sladký muškát

sladké – 0,75 l

Sklizeň: ruční, konec září         Barva: Víno doprovází intenzivní zlatá barva, kterou ukazuje svou ušlechtilost.
Vůně: intenzivní vůně kandované pomerančové kůry, květového medu, sušených meruněk, citrusů a jasmínových květů.
Chuť: vyvážená harmonie mezi zbytkovým cukrem, ovocností a bohatostí tohoto vína. Je znát, že hrozny dozrávají v bllízkosti moře.

Capris Cabernet-Shiraz

Suché – 0,75 l

Sklizeň: ruční, začátek října   Barva: intenzivní rubínově červená
Vůně: Ve vůni nalezneme zralé tmavé ovoce s mírným kořeněným nádechem zeleného pepře a sušených bylin. Z pozadí jsou cítit známky suchých švestek, kůže, tmavé čokolády, vanilky a příjemné dřevěné noty. Chuť je velmi složitá a bohatá. Po kontaktu s ústy cítíme příjemnou měkkost, teplo, zralé ovoce a sladké a elegantní třísloviny, které nás přivedou do dlouhé a temperamentní dochuti.

Capris Cabernet Sauvignon

Suché – 0,75 l

Sklizeň: ruční, začátek října      Barva: intenzivní rubínová s jemnou cihlovou červení na okraji sklenice. Bohatá a komplexní vůně tohoto vína připomíná suché švestky, višně v lihu, lesní ovoce,  lékořici, bílý pepř, kůži a byliny.
Chuť: Víno je bohaté, strukturální a dozrálé chuti. V ústech dominují tóny zralých tmavých bobulí a bylin. Taniny jsou zralé, sladké a s ušlechtilým nádechem dřeva, dávají vínu příjemnou, dlouhou dochuť.

Capris Merlot

Suché – 0,75 l

Barva: Toto víno je ozdobeno rubínovou barvou s cihlovými  nuancemi na okraji sklenice.
Vůně: intenzivní vůně nám připomíná zralé lesní plody, černý rybíz, lékořici, švestkový džem, višně v lihu, lesní porost, kůži a ušlechtilou, zralou dřevěnou notu.
Chuť je plná, měkká a bohatá. Plody zralých třešní jsou pečlivě propletené s minerálními a zralými sladkými tříslovinami. Ušlechtilost dodává vínu příjemnou a dlouhou dochuť s jemnou notou dřeva.

Capris Rulandské modré

Suché – 0,75 l

Barva: rubínová barva, která přechází do cihlově červených odstínů na okrajích skleničky.
Vůně zralého ovoce, černé moruše, koření, jako je červená paprika a skořice, tmavá čokoláda, cedr a růže. Chuť zralého ovoce s nádhernou strukturou a dlouhou dochutí. Pocit v ústech může být popsán jako hedvábný, sametový, lehce pikantní a šťavnatý.

Capris Plemenito rdeče ušlechtilé červené

Suché – 0,75 l

Odrůdy: cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc, refošk. Víno má intenzivní rubínovou barvu. Vůně je miniřádně komplexní. Najdete v ní vůni zralých tmavých bobulí, višní v lihu, kůže, lékořice, země, sušené máty a středomořského koření.
Víno je plné a bohaté chuti. Taníny mají výrazný potenciál k dalšímu zrání v láhvi. Příjemná a zralá ovocnost daná odrůdou refošku přidává vínu harmonii a eleganci.

Capris Refošk

Suché – 0,75 l

Barva: intenzivní rubínová barva s fialovými odstíny
Ve vůni objevujeme zralé sladké tóny ostružiny, třešní, sušených švestek, země a příjemné a ušlechtilé dřevité tóny.
Chuť: Víno je ovocné a komplexní, jemné třísloviny se nádherně integrují do harmonické, plné a mimořádné speciality – vína z slovinské Istrie.

Istrijan Cabernet Sauvignon

Suché – 0,75 l

Barva: intenzivní tmavě rubínová barva
Vůně: vůně připomíná zralé červené ovoce, černý rybíz, zelenou papriku, lékořici.
Chuť: Můžeme cítit mnoho ovocných chutí, příjemnou pikantnost a jemné třísloviny. Víno je středně tělnaté s dobrou jemnou chutí.

Istrijan Shiraz

 Suché – 0,75 l

Barva: tmavě rubínová s fialovými odstíny
Vůně: ve vůni zjišťujeme borůvky, ostružiny, lékořici, tmavou čokoládu a nové koření.
Chuť: Víno je středně tělnaté. V chuti je spousta pěkné měkkosti, ovocnosti a jemné pikantnosti.

Koper Cabernet Sauvignon

Suché – 0,75 l

Barva: intenzivně tmavě rubínová
Vůně připomínající zralé červené ovoce, zelené papriky, lékořici, sušené švestky, vanilku a kouř.
Chuť: Víno je středně bohaté v chuti. Můžeme nalézt mnoho zralých ovocných příchutí, které jsou dobře propojeny s taniny. Chuť je zakončena krásnou dlouhou dochutí, ve které můžeme cítit chuť dřeva.
 

Koper Merlot

Suché – 0,75 l

Barva: intenzivní tmavě rubínová s cihlovými odstíny
Vůně: typické aroma pro merlot, připomínající zralou višni, moruše, ostružiny, s nádechem vanilky a tmavé čokolády.
Chuť: V ústech je víno měkké, sametové, s příjemnou chutí zralých ostružin. Víno je středně plné chuti a končí příjemnými zralými tříslovinami s náznakem středomořských bylin.

Koper Rosé Refošk

Suché – 0,75 l

Barva: Víno má jiskřivou růžovou barvu s třešňově červenými odstíny.
Vůně: příjemná vůně malin, třešní, jahod a dalších červených plodů nám napovídá, že máme před sebou velice ovocné a svěží víno.
Chuť: Vyjímečně svěží charakter dává vínu příjemnou pitelnost. V ústech je mnoho příjemných chutí čerstvých jahod, červeného ovoce, zejména malin, třešní a červeného rybízu.

Koper Shiraz

 Suché – 0,75 l

Barva: intenzivní tmavě rubínová
Vůně: Ve vůni cítíme suché švestky, zelenou papriku, sladkou vůni skořice, francouzských croissantů a bylinné tóny.
Chuť: V ústech cítíme spoustu měkkosti a plnosti. To je dobře propojeno se zralým ovocem, vanilkou a kořeněnými tóny zeleného pepře, které pokračují v dlouhé, příjemné dochuti tohoto vína.

REX Refošk

Suché – 0,75 l

Barva: intenzivně rubínově červená se svěžími odstíny zralých višní
Vůně: Vysoce ovocná vůně nám připomíná zralé ostružiny, maliny a borůvky.
Chuť: ovoce s velkým množstvím čerstvosti, se lahodně snoubí s jemnými tříslovinami do harmonické, plné a mimořádné speciality – tohoto vína slovinské Istrie.

REX Cabernet Sauvignon

Suché – 0,75 l

Barva vína je čistá, intenzivní rubínově červená s jemným cihlovým odstínem.
Vůně připomíná zralé červené bobule, zelenou papriku, lékořici, sušené švestky, vanilku a kouř.
Chuť tohoto chuťově bohatého vína je hladká a sametová, připomíná červené ovoce, vanilku, zelenou papriku a další lesní ovoce. Příjemně vyvážené sladké a hladké taniny, které tomuto vínu dávají pěkný potenciál pro další zrání. 

REX Merlot

Suché – 0,75 l

Barva vína je jasná intenzivní rubínově červená s jemným fialovým odstínem.
Vůně: Můžete si vychutnat bohaté aromatické tóny zralých malin, třešní, švestkových povidel a jiných zralých červených plodů, s vývojem květinových tónů, zakulacených vanilkou a kouřovými tóny.
Chuť tohoto obzvláště bohatého vína je jemná a sametová, připomíná červené ovoce, vanilkovou čokoládu a lesní porost. Nádech dřeva a pěkná rovnováha sladkých a elegantních tříslovin dává tomuto vínu pěkný potenciál pro další stárnutí.

Cabernet Sauvignon Purissima

 Suché – 0,75 l

Barva: Intenzivní tmavě rubínově červená barva.
Vůně připomíná zralé červené bobule, zelenou papriku, lékořici, sušené švestky, vanilku a kouř.
Chuť: Víno je středně těžké s bohatým, zralým ovocem, které obsahuje vyvážené třísloviny. Má krásnou, dlouhou dochuť s jemným náznakem dřevitosti.

Merlot Purissima

Suché – 0,75 l

Barva: Intenzivní tmavě rubínově červená barva s odstíny červené cihly.
Vůně: Typická vůně pro Merlot – zralé višně, moruše a ostružiny, s nádechem vanilky a tmavé čokolády.
Chuť: V ústech je víno měkké a sametové s příjemnou chutí zralých višní a ostružin. Je to plné tělnaté víno s dochutí s příjemnými zralými tříslovinami a notami středomořských bylin.

Capris bílé šumivé

šumiví víno polosuché – 0,75 l

Odrůdy: Malvazija, Chardonnay, rulandské bílé                           Barva: Víno je čiré, zlaté barvy s jemnými zelenými odstíny. Ve skleničkách pozorujeme intenzivní jiskření a bublinky CO2.
Vůně: Zvláštní svěžest a aromatický potenciál má odrůda Malvazija, která uvolňuje intenzivní ovocno-květinovou vůni, kde převládá vůně akácií, tropického ovoce a zelených jablek.
Chuť: Je příjemná, čerstvá a charakteristická, kterou lze přičíst odrůdě Malvazija, která se po sekundárním kvasení rozvíjí do velmi atraktivního a aromatického závěru s lehkou sladkou dochutí.

Capris Muškát

 Šumivé víno sladké – 0,75 l

Barva: Víno je čiré, zlatožluté. Ve skleničkách lze pozorovat intenzivní jiskření a zřetězení jemných bublinek CO2.
Vůně: V intenzivní muškátové vůni najdeme vůni jasmínových květů, meruněk, liči a angreštu.
Chuť je příjemně aromatická, sladká a osvěžující. V ústech se uvolňují příchutě čerstvých meruněk, citrusových plodů, melounů a mandarinek, které se harmonicky proplétají se šťavnatou kyselinkou a hravými bublinkami.

Capris Refošk

Šumivé víno polosuché – 0,75 l

Barva: Víno je intenzivní rubínové barvy. Ve skleničkách můžeme pozorovat intenzivní jiskření a řetězení jemných bublinek CO2.
Vůně: Odrůda Refošk dává vínu vůni zralých tmavého ovoce a třešní.
Chuť: Toto šumivé víno je strukturální, bohaté a zároveň jemné. Elegantní svěžest hravých bublin je doprovázen množstvím šťavnaté ovocnosti, měkké a příjemné dochuti. V chuti můžeme nalézt kombinaci zralého ovoce z tmavých bobulí a sladkých tříslovin.

Capris Rosé

Polosuché – 0,75 l

Barva: Víno je jiskřivé, intenzivní růžové s třešňově červenými odstíny. Víno hraje malými bublinkami, které se uvolňují v řetězech.
Ve vůni tohoto vína jsme fascinováni příjemným nádechem malin, třešní, lesních jahod, brusinek a červeného rybízu.
Chuť: v ústech je mnoho příjemných chutí čerstvých jahod, červených plodů, zejména malin, třešní a červeného rybízu, které hrají příjemnými měkkými bublinkami.

Ing. Ladislav Milfort

Mobil: 724 00 36 58

Ing. Ivo Hanusek

Mobil: 777 27 45 27

Napište nám

Naši partneři