Nabídka SLOVINSKÝCH vinařství

Frelich
Frelich
Frelich
Frelich
Frelich
Frelich
Frelich
Frelich

Vinařství FRELIH

Příběh vinařství rodiny Frelih začal v roce 1892, kdy se známý dědeček Joseph Frelih přestěhoval do Šentrupertu z Vipavy, Slovinsko. Přinesl si odtamtud s sebou své umění a lásku pro víno. Koupil umírající vinici a začal ji oživovat. Dnes je Vinařství Frelih rodinná firma, která pokračuje v dědictví rodiny Frelih a dodává šumivá a tichá vína nejvyšší kvality. Vinařství Frelih bylo mnohokrát oceněno za vynikající kvalitu šumivých a tichých vín. Vinice Zadraga zůstává na stejném místě nad údolím Šentrupert, tak aby nejlepší účinky prostředí byly absorbovány do hroznů. Vína Frelih odráží ‚terroire‘ (umístění) pěstovaných hroznů a tvrdou práci, inovativní, přírodní přístup.

 Jože Frelih

Frelich
Frelich

Vinařství FRELIH

Příběh vinařství rodiny Frelih začal v roce 1892, kdy se známý dědeček Joseph Frelih přestěhoval do Šentrupertu z Vipavy, Slovenia. Přinesl si odtamtud s sebou své umění a lásku pro víno. Koupil umírající vinici a začal ji oživovat. Dnes je Vinařství Frelih rodinná firma, která pokračuje v dědictví rodiny Frelih a dodává šumivá a tichá vína nejvyšší kvality. Vinařství Frelih bylo mnohokrát oceněno za vynikající kvalitu šumivých a tichých vín. Vinice Zadraga zůstává na stejném místě nad údolím Šentrupert, tak aby nejlepší účinky prostředí byly absorbovány do hroznů. Vína Frelih odráží ‚terroire‘ (umístění) pěstovaných hroznů a tvrdou práci, inovativní, přírodní přístup.

 Jože Frelih

Frelich
Frelich

Vinařství FRELIH

Frelihova vína z vinice Zadraga byly vždy považovány za dobré, což někdy znamenalo hodně. Dnes to potvrzují všechna uznání získaná při hodnocení vín v Lublani a Gornji Radgoně.

novinky

Frelich

Rulandské šedé

Suché oranžové víno

Víno se zajímavou oranžovou barvou, díky krátké maceraci hroznů se slupkami. Komplexní vůně připomínající červená jablka, suché kvítí a karamel. Zrálo v dubových sudech a bylo plněno bez filtrace. Toto víno obdrželo stříbrnou medajli na Berliner Wein Trophy 2019.
Alkohol : 13,00%
Ročník: 2017

Frelich

NOIR

Suché červené víno – 0,75 l

Vyrobeno z ručně trhaných, optimálně dozrálých hroznů odrůdy Rulandské modré. Plně se projevil výraný terroir, zrání v dubových sudech a lahvování bez filtrace.
Fermentováno se slupkami 3 týdny, což se projevili ve výrazné rubínové barvě, větší tělnatosti vína a tříslovinách.

Frelich

ECHO bílé

Suché – 0,75 l

Rozdíly nás činí bohatými. S touto myšlenkou bylo vytvořeno cuveé z odrůd pinela, sylvánské zelené a vlašský ryzlink. Vzniklo komplexní, elegantní a výrazné víno, ve kterém se odrážejí a doplňují plně vyražené vlastnosti třech odrůd ze třech slovinských vinařských oblastí: Primorsko, Posáví a Podráví. Žlutá barva s odstíny zelené, s výraznou vůní, chuťí peckovin a tropického ovoce s nádechem vanilky, pikantní, plná a komplexní chuť.

Frelich

ECHO červené

Suché – 0,75 l

Rozdíly nás činí bohatými. S touto myšlenkou jsme vytvořili cuveé z odrůd Merlot, Barbera a Frankovka. Vzniklo komplexní, elegantní a výrazné víno, ve kterém se odrážejí a doplňují plně vyražené vlastnosti třech odrůd ze třech slovinských vinařských oblastí: Primorsko, Posáví a Podráví. Tmavě rubínová barva, komplexní vůně, připomínající jahody, maliny, balzamikové,   minerální a kávové noty, plná chuť s bohatými zralými tříslovinami.

 

Frelich

Cviček od Fare

Suché – 0,75 l

Toto unikátní víno, které musí splňovat řadu kriterií je cuveé odrůd Žametna črnina – Žametovka, Frankovka, Vlašský ryzlink, Kraljevina – Modrý portugal,  Sylvánské zelené. Granátová červená barva, ve vůni cítíme noty rybízu, jahod a malin, středně plná chuť s výraznou svěžestí, šťavnatostí a hravostí. Tomuto vínu jsou přisuzovány léčivé účinky.

Frelich

Rulandské modré

Suché – 0,75 l

Pro zrání tohoto vína se používají použité barikové sudy z francouzského dubu. Barva Je středně intenzivní červená granátová, ve vůni jsou cítit výrazné noty třešní v kombinaci s tmavou čokoládou, plná chuť a šťavnatost.

Frelich

Frankovka modrá

Suché – 0,75 l

Vynikající modrá frankovka zraje rok a půl v použitých barikových sudech z francouzského a slovinského dubu. Má tmavě rubínovou barvu, komplexní vůni, která připomíná bobulové ovoce s nádechem tmavé čokolády a tabákových listů, plná chuť se zralými tříslovinami a šťavnatostí.

Frelich

Sylvánské zelené

Suché – 0,75 l

Toto úchvatné Sylvánské zelené zraje 6 měsíců v použitých barikových sudech z francouzského dubu. Má nádhernou žlutou barvu s odstíny zelené, s výraznou vůní středomořské vegetace a sušeného ovoce s nádechem pražených mandlí, plná a komplexní chuť.

Frelich

Frelih rose brut

šumivé víno suché – 0,75 l

Toto šumivé víno je vyrobeno z odrůdy Žametovka.

Způsob výroby: klasická metoda

Popis: Barva je něžně lososová, bublinky jsou jemnější, početnější. Vůně je vyzrálá, nacházíme máslo, chlebovou kůrku a s pěknou mírou červeného ovoce. Suché, s živou kyselinkou, která dává pěknou vertikální texturu jemných bublinek, chuť je jasná. Elegantní a výtečné.

Frelich

Šentruperska penina

šumivé víno demi sec – 0,75 l

Vyrábí se z odrůdy Sylvánské zelené.

Způsob výroby: klasická metoda

Popis: něžná, zlatožlutá barva, s výraznou komplexní vůní , připomínající  bílé kvítí, med, firn, kvasné noty, komplexní a vyzrálá chuť.

Frelich

Penina od Fare – rosé

šumivé víno polosuché – 0,75 l

Vyrobeno z odrůdy Žametovka. Zraje nejméně tři roky v lahvi.

Způsob výroby: klasická metoda

Popis: lososová barva, s výraznou komplexní vůní, připomínající maliny, hravé a svěží chutě, s náznakem chleba a kvasinek.

Frelich

Frelih brut

šumivé víno suché – 0,75 l

Zraje nejméně tři roky v lahvi s kvasinkami.

Způsob výroby: klasická metoda

Popis: Barva je něžně zlatožlutá, bublinky jsou drobnější. Vůně připomínající bílé kvítí, med, firn, kvasné noty. V ústech je velmi suché, kyselinky jsou výraznější, a krásně vyzrálé, chuť v ústech je středně plná a poměrně pestrá.

Ing. Ladislav Milfort

Mobil: 724 00 36 58

Ing. Ivo Hanusek

Mobil: 777 27 45 27

Napište nám

10 + 9 =

Před odesláním objednávky prosím vyplňte součet obou čísel (je to ochrana proti spamu).

Naši partneři

Frelich